Africké dřevořezby

Africké dřevořezby - africké sošky

Jak africké dřevořezby obohatí váš život?

Tyto do detailu propracované africké sošky vyřezané ze dřeva mohou sloužit jako výjimečně výrazná dekorace vašeho interiéru.

Ze sošek sálá teplo afrického slunce. Tyto dřevořezby vyzařují klid, spokojenost a vyrovnanost a potlačují uspěchanost dnešního moderního života.

TIP GALERIE

Věnujte pozornost abstraktním ebenovým dřevořezbám SHETANI, jež pocházejí od etnika Makonde z jižní Tanzanie. Tento unikátní řezbářský styl aspiruje na zápis do UNESCO v rámci zachování tzv. nehmotného světového kulturního dědictví.

Přejít na výběr dřevořezeb

Odkud africké dřevořezby pocházejí

Africké sošky a další dřevořezby vyrábějí řezbářští mistři z etnika Makonde, Chewa a Ngoni, které obývají jižní Tanzániiseverní Mozambik a Malawi.

TIP: V roce 2009 otevřel Miroslav Širš  vlastní řezbářskou školu v Chikundi v jižní Tanzanii. Od roku 2013 se můžete každý rok zúčasnit jedinečných expedic do Tanzánie a osobně se setkat s domorodými umělci.

Jak jsou africké sošky zpracované

  • Na výrobu afrických sošek a dřevořezeb umělci používají makondovskou sekyrku, s níž odstraní z dřeva vnější materiál, tzv. bělu. K vymodelování  sošky využívají dále dřevěné paličky a různě silná dláta.
  • Všechny dřevořezby jsou vyráběné ručně bez použití elektřiny a strojů pomocí technik předávaných z generace na generaci.
  • Sošky jsou vyrobené z ebenového dřeva (v domorodém jazyce dřeva „mphingo“ a „mninga“), nebo dřevo palisandrové pocházející z Malawi (tzv. „mkolongonjo“).

Vyberte si africké sošky a další dřevořezby

[product_categories number="12" parent="15"]

© Galerie Impala • všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby